2 důvody, proč si majitelé malých a středních podniků neradi berou úvěr u banky

2019-06-27
Finančním poradenství

Malé a střední firmy jsou srdcem evropské ekonomiky. Představují více než 99 % obchodní činnosti v EU, zaměstnávají 2 ze 3 zaměstnanců a produkují 57 centů z každého eura přidané hodnoty. Zároveň bojují s přístupem k pracovnímu kapitálu a poukazují na tento problém jako na jednu z nejdůležitějších výzev, kterým malí a střední podnikatelé denně čelí.

Obchodní úvěry spolu s úvěrovým rámcem jsou stále nejběžnějším zdrojem financování malých a středních podniků v EU. Tradiční banky však velké množství společností odmítají nebo jejich úvěrová nabídka nesplňuje očekávání majitele společnosti ohledně částky či podmínek. Téměř 20% malých a středních podniků nedokázalo získat celou částku bankovního úvěru, jakou si na rok 2018 plánovala.

Obecně poukazují malé a střední podniky na dvě nejdůležitější oblasti, ve kterých tradiční finanční instituce selhávají:

1. Banky nemají rády firmy mladší než 3 roky

Banka může odmítnout žádost o malý obchodní úvěr, protože je podnik v porovnání s požadavky příliš mladý, kvůli nedostatku obchodního kreditu či malému osobnímu kreditu. Může též být vyžadováno zajištění, což je v této fázi podnikání téměř nemožné nabídnout.

2. Proces dokazování bonity podniku je časově náročný

Žádost a proces posuzování mohou trvat dlouhou dobu, což ve spojení s množstvím nutného papírování, aby dokázali svou bonitu, zdrží plány malých a středních podnikatelů. Většina majitelů malých podniků potřebuje podnikatelský úvěr dostatečně rychle, aby mohla financovat projekty, jejichž zavedením by se odlišili od konkurence.

Většině majitelů firem je jasné, že potíže s financováním v začátcích podnikání by mohly ovlivnit jejich podnikatelskou cestu. Kapitál je v této fázi pro všechny podnikatele nanejvýš důležitý, ať už na získávání či školení personálu, nákup vybavení, vývoj nových produktů či prostě kvůli přístupu k pracovnímu kapitálu v obdobích, kdy se tolik nedaří.

Podnikatelské půjčky by měly být flexibilní, proto si společnost Ferratum Business klade za cíl dělat, co běžné banky nemůžou – přizpůsobit se rychlosti Vašeho podnikání.

Jsme průkopníky v technologii financování a jsme pyšní na produkty, které Vám poskytují klíčové výhody, jakými jsou:

  • 5minutové podání žádosti
  • osobní služby
  • rychlá odezva
  • okamžitý přístup k penězům
  • transparentní splátkový program 

Nyní tedy víte, že máte na výběr – nejste v tom sami. My ve Vaši společnost věříme.

Máte-li pocit, že potřebujete něco víc, podáním žádosti zde si prohlédněte naše produkty. Zanedlouho Vás budeme kontaktovat.

Doufáme, že se Vám tento článek líbil. Zůstaňte s námi v kontaktu!