Bezplatné nástroje a zdroje pro podnikatele

2019-08-31

První roky při podnikání jsou vždy výzvou. Pozitivní je, že existuje spousta kvalitních inovativních bezplatných nástrojů, které vám mohou být k užitku. Najít je ale může být výzva – internet je plný reklam a návrhů s placenými programy. A vy jste většinu rozpočtu pravděpodobně už použili na financování růstu podnikání. . Proto jsme si dali za úkol najít nejužitečnější bezplatné nástroje a zdroje pro podnikatele.

Tady jsou nástroje, které se dostaly na náš seznam:

Výuka a růst podnikání

Coursera 

O platformě Coursera už jste nejspíš slyšeli, my si však myslíme, že by se na seznam měla dostat. Bezplatné on-line vyučovací hodiny z více než 80 nejlepších univerzit a organizací.

Grow with Google 

Grow with Google nabízí bezplatné školení a nástroje, které pomohou vylepšit vaše schopnosti, kariéru i byznys. Může být vynikajícím zdrojem lepšího pochopení digitálního trhu či představovat školení zaměřené na to, jak expandovat do zahraničí.

Google Trends

Google Trends analyzuje popularitu nejčastěji vyhledávaných dotazů ve vyhledávači Google napříč různými zeměmi a jazyky. Tato webová stránka s pomocí grafů porovnává počet vyhledávání různých dotazů v čase, a tím pomáhá šířit úžasný příběh vašich výrobků či služeb. 

Google for startups

Na platformě Google for Startups najdete seznam opravdu užitečných nástrojů a nejlepších postupů, jak navést podnikatele na správnou cestu.

Meetup

Meetup je služba, která sdružuje on-line skupiny a hostí setkání lidí s podobnými zájmy. Prohlédněte si skupiny v okolí a zjistěte, jestli byste se mohli setkat s místními podnikateli, prodiskutovat své strategie a sdílet příběhy úspěchu.

Medium

Medium je on-line blogovací platforma, místo, kde na slovech záleží, kde mohou čtenáři nahlédnout do mysli nejbystřejších spisovatelů, myslitelů a vypravěčů z celého světa a zjistit více o jejich úspěších a způsobu, jakým se vyrovnávají s výzvami.

 

Provozovat podnik a nenechat se rozptylovat

Cold Turkey 

Zbavte se věcí, které odvádí pozornost, dočasnou izolací od rušivých webových stránek.

Trello

Trello je skvělý nástroj k řízení projektů a úkolů. Využívá flexibilní nástěnky, které lze sdílet, a na každou kartu dovolí umístit spoustu detailů.

 

Bezplatné nástroje k podpoře marketingových snah

MailChimp

Jejich Free plan byl vytvořen zejména pro začínající podniky, které chtějí rozšiřovat portfolio svých zákazníků skrze e-mailové kampaně. MailChimp obsahuje základní propriety, které potřebujete, pokud začínáte s marketingem. 7Free plan obsahuje až 2 000 kontaktů a 10 000 zaslaných e-mailů měsíčně s denním limitem 2 000.

Google My Business

Prostřednictvím této služby můžete zdarma vytvořit a spravovat bezplatný profil své společnosti na Google My. Pomůže vám dostat se do kontaktu a zaujmout zákazníky z okolí skrze vyhledávání Google a Google mapy. 

Facebook for Business

Na stránkách Facebook for Business najdete aktuální novinky, tipy a nejlepší postupy, které vám pomůžou dosáhnout obchodních cílů.

Canva

Prostřednictvím tohoto on-line nástroje můžete se svým týmem vytvářet úžasné návrhy. Součástí je opravdu jednoduchá funkce drag-and-drop a návrhy k tvorbě, sdílení a tisku vizitek, log či prezentací.

Pixlr

Pixlr je velice užitečný bezplatný on-line nástroj k úpravě fotek. Můžete v něm přidávat efekty, filtry, vrstvy a používat množství dalších profesionálních vychytávek, které z vašich fotek udělají jedinečné dílo.

Budeme rádi, když nám dáte vědět o bezplatných nástrojích, které vy sami považujete za nejužitečnější, a o způsobu, jakým je využíváte. Sdílejte s námi jakýkoliv nápad prostřednictvím e-mailové adresy support@ferratumbusiness.cz