Jakou pozornost tedy věnujete řízení společnosti Vy sami?

2018-04-04
Jakou pozornost tedy věnujete řízení společnosti Vy sami?

V posledních letech bylo hodně rozruchu kolem slova „mindfulness“, a to z velmi dobrého důvodu.  Se 3,4 biliony USD je nyní celosvětový trh v odvětví wellness třikrát větší než celosvětový farmacutický průmysl.

 

Co přesně si představit pod pojmem bdělá pozornost?  Bdělá pozornost je v podstatě způsob, jak zaměřit pozornost na současný okamžik.  Zní to dost jednoduše, že ano?  Jednoduché to taky je.  To však neznamená, že ji využíváme tak často, jak bychom měli.

 

Zůstat klidný i pod tlakem

 

Všichni jsme už slyšeli frázi „zůstaň klidný i pod tlakem“.  Pro Vás jako pro podnikatele je tato dovednost zásadní, z osobního i profesionálního hlediska.

 

Zamyslete se nad tím, co dokáže jasná a přítomná mysl udělat ke snížení chyb a řešení problému, jakou dokáže vymyslet strategii a jak se zvládne vyrovnat s událostmi namísto toho, aby na ně reagovala impulzivně.

 

Když reagujeme na základě vědomé, stabilní mysli namísto bezhlavé reakce, dokážeme dělat klidná, racionální a informovaná rozhodnutí.  A to nemluvíme o tom, co může klidná mysl udělat pro vztahy s klienty a kolegy.

 

O jaké výhody se tedy jedná

 

Mezi jinými bylo dokázáno, že bdělá pozornost pomáhá snižovat stres, posilovat odolnost a zvyšovat emocionální inteligenci.  To vše velmi významně pomáhá podnikatelům, kteří provozují malé a střední podniky.

 

Jak ve skutečnosti nakládáte se svým časem?

 

Máte pocit, jako byste se neustále snažili hasit jeden požár za druhým?  Zdá se Vám, že jste neustále vtahováni do víru e-mailů a sociálních médií?

 

Uvědomovat si přítomnost a být si vědomý toho, jak investuji čas a pozornost, je výjimečným pohledem na věc.  Můžete například říci, že den nemá nikdy dost hodin na to, abyste dosáhli všeho, co potřebujete udělat pro svůj malý nebo střední podnik.

 

Avšak pokud byste se zaměřili na to, kde a jak trávíte čas, mohli byste být překvapeni, kam energii nevědomky směřujete.

 

Využívejte svůj čas moudře

 

Bdělá pozornost Vám může pomoci lépe chápat svá rozhodnutí, uvědomit si, co je třeba udělat a jak stanovit priority Vašeho malého nebo středního podniku.  Jako vlastníkovi podniku Vám povědomí o tom, jak trávíte čas, může pomoci vědomě se rozhodnout, jakým způsobem je nutné rozvrhnout čas a energii.  

 

Jestliže si uvědomíme, jak trávíme čas a jaké činíme volby, často začneme být mnohem produktivnější.  Navíc možná zjistíte, že ve skutečnosti máte mnohem více času, který můžete strávit s rodinou nebo přáteli a dalšími činnostmi.

 

Kreativní myšlení a řešení problémů  

 

Jste-li vlastníkem podniku a pokud Vaše role vyžaduje jakýkoli typ kreativního myšlení, musíte mít jasnou mysl.  Když je mysl klidná, najde řešení spíše, než kdyby byla ve stresu.

 

Bdělá pozornost může pomoci zklidnit hluk v hlavě a umožní nám naladit se na sebe sama, rozhodovat se a nacházet řešení mnohem snadněji.  

 

Deset minut denně stačí

 

Vyšetřit denně jen deset minut na meditaci může znamenat obrovský rozdíl v uvědomění si sebe sama.  Navíc ke stovkám videí na YouTube existuje několik skvělých aplikací, které Vás mohou seznámit s meditací prostřednictvím 21denní výzvy, která začíná pouhými několika minutami a vede až ke 30 minutám denně.

 

Jakou pozornost tedy věnujete řízení společnosti Vy sami?

 

Více skvělých příběhů a tipů naleznete v našem blogu!

 

 Rádi byste se dozvěděli více o tom, jak vám Ferratum Business může zjednodušit život?  Zjistěte více zde!